Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SİNÜZİT YARDIM..!
#1
Dönem dönem burnumdan başlıyan ve yukarı doğru göz çevrelerime ve anlıma yayılan agrımalar sızlamalar yaşıyorum ve bu ağrılar hafif sersemleme hissi yaratıyor bende. Özellikle soğuk algınlıgı ile başlıyor ve ben sinüzit oldugunu düşünüyorum fakat yine aynı şikayetlerden dolayı kbb doktoruna gitmiştim ama sinüzit olmadıgımı söylemişti hatta o zaman röntgen çekilmiştim ve burnumda yamulma vardı. Acaba bu yamukluk benim bu şikayetlerime sebep olurmu?

Mesela burun bölgem çok hassaslaştı yani ufak bir soguga maruz kalayım 10 dk dışarı çıkayım hemen burnumda bir sızlama başlıyor ve o akşam anlım göz çevrelerimde sızı hissediyorum ve bu bölgelerde basınç hissediyorum. Hafif burun akıntım var geniz akıntımda var hafif koyu balgam çıkarıyorum. Bu şikayetler hep üşüttüğüm zamanlar oluyor ve 2-3 hafta geçmiyor.
Normal yaşantımı çok olumsuz etkiliyor bu durum hiç dışarı çıkmak istemiyorum spor yapamıyorum resmen eve kapattım kendimiSad((

Bana ne önerirsiniz acaba doktor bey?

RÖNTGENİM;

http://img17.imageshack.us/my.php?image=dsc08929.jpg
Ara
Cevapla
#2
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bahsettikleriniz sinüsler ile ilgli gibi gözüküyor. Çekilen film sinüziti tam göstermeyebilir. Tomografi çekilmesini öneririm, ayrıca enfeksiyon olmadan da basınç sinüziti olabilir.
Bu sebeple sinüzit ile daha çok ilgilenen bir kulak, burun, boğaz uzmanına muayene olmanızı öneririm.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Cevapla
#3
Teşekkürler Doktor Bey.

Tomogrofide sinüzit isem veya şikayetlerimin sebebi kesin olarak çıkarmı acaba?

Ve sinüzitin kesin çözümü amiliyatmı? Birde son olarak şöyle bir soru sormak istiyorum bu beni inanılmaz kötü etkilemişti yazın.

Yazın malum çok sıcak geçti ve özelliklede araba kullanırken çok terliyordum ve klimayı asla açmıyordum çünkü 10 saniye klimaya maruz kalmam bile benim bu şikayetlerimi tekrarlatıyordu ve burnum uguşuyordu aynı şekilde camıda açamıyordum ve gelen sıcak rüzgar bile burnumun uğuşmasını sağlıyordu. Koca yaz bu şekilde geçti 15-20 dk dan fazla araba kullanamıyordum. 1-2 doktor pskolojik oldugunu söyledi ama bu durum sanki şuanki şikayetlerimle ilgili gibi geliyor çünkü sorunlarım hep burundan başlıyor ve yazın sıcaktan kışın soğuktan kaynaklanıyor ve inanılmaz olumsuz etkiliyor beni pskolojimi inanılmaz bozdu eve kapattım kendimi. Acaba yazın olan burun uğuşmaları ve şuanki şikayetlerimin bir baglantısı olabilirmi? veya yazınki burun uğuşmama bir yorum getirebilirmisiniz? sadece araba kullanırken çok terlemem ve azda olsa rüzgarın yüzüme vurması sonucunda gerçekleşiyordu uğuşmalar..

Çok uzun yazdıysam kusura bakmayın Doktor BeySad(
Ara
Cevapla
#4
Film, enfeksiyonu gösterir, basınç ağrılarını hekim hikaye alarak anlayabilir. Sinüzitin tedavisi de çeşidine göre değişir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Ara
Cevapla
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi