Sinüzit
Sinüzit - Baskı Önizleme

+- Sinüzit (https://www.sinuzitforum.com)
+-- Forum: Sinuzit Forumları (https://www.sinuzitforum.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Sinüzit ve Tedavisi (https://www.sinuzitforum.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Sinüzit (/showthread.php?tid=12)Sinüzit - Anpp - 28-01-2013

Merhaba hocam ben 2,5 ay önce orta kulak iltihabı geçirdim doktor antibiyotik + spray + claricase repeats diye bir ilaç verdi bunları 2hafta kullandım ve birşey kalmadığını kontrole gittiğimde sinüzitin geçtiğini fakat o.k.i biraznın durduğunu söyledi bunlardan kurtuldum ağrı sızı yoktu 3aydır ve bu son 3gündür şakaklarım ve gözümün üstü alnım ağrıyor 2-3 arkadaş sinüzitin bamamıştır dedi ben şimdi sizden biraz bilgi stiyorum,arkadaşlarımın dediği gibi sinüzit mi başlamıştır? ve ben şu an doktora gitcek durumda değilim köyde olduğumdan dolayı bana öneri bilceğiniz bir ilaç veya evde tedavi durumu var mıdır?


RE: Sinüzit - Dr. İrfan - 28-01-2013

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Sanırım sürekli sinüzitten muzdarip olan bir kişi değilsiniz. Yüz etrafındaki basınçlar sinüzütü andırır. Ezbere ilaç tavsiye etmek mümkün değil. Yürüyüş yapın burun ve sinüslerde basınçlı hava varsa iyi gelir. Şayet ağrılar devam eder, ateş, yeşil balgam gibi durumlar eklenirse hekimin görmesinde fayda var. Clarinase adlı ilaç dokunmadı ise 5 gün süreyle tekrar kullanabilirsiniz.
Saygılarımla.


RE: Sinüzit - Anpp - 29-01-2013

tşkler hocamda 5gün süreyi anlamadım? ben dün başladım 1 tane gece içtim 5gün mü devam ediyim bu ilaca bir yan etkisini görmedim,birde bu durum her zaman değil geçen sinüzit geçirdiğimde doktor söylemişti ben farkında değildim böyle bir ağrı felan yoktu bu günlerde tekrar farkına vardım böyle bir ağrının geçen geçirdiğimde ben farkında bile değildim doktor söylemese..


RE: Sinüzit - Dr. İrfan - 29-01-2013

Bu tür sinüs açıcı ilaçlar 5 günden fazla kullanılırsa yan etkiler yapabilir. 5 gün veya daha kısa süreli kullanın demek istedim.